Simona Kossak – jak uciec w przyrodę i uruchomić w sobie zachwyt? Debata po pokazie filmu SIMONA


środa, 18 maja  | 20:00  | Kinoteka 7

Debata: Simona Kossak – jak uciec w przyrodę i uruchomić w sobie zachwyt?

Po pokazie filmu SIMONA, reż. Natalia Koryncka-Gruz 

Co daje nam natura, jak się na nią otworzyć i mądrze z niej czerpać? Czego możemy nauczyć się od samej Simony Kossak? Porozmawiamy o relacjach wybitnej biolożki z matką i poszukamy odpowiedzi na pytanie, jak przerwać traumę międzypokoleniową. A wszystko na spotkaniu Filmoterapii, czyli wejściu w głąb siebie poprzez film i wykorzystaniu go w terapii i rozwoju osobistym. Bo właśnie oglądając filmy, dowiadujemy się więcej o sobie. Zaglądamy w to, co nieuświadomione, patrzymy na siebie z innej perspektywy. Film często jest impulsem do zmiany, refleksji nad sobą. Uczymy się na doświadczeniach bohaterów i bohaterek w filmie. 

Goście:

Katarzyna Miller –  polska psycholożka, psychoterapeutka, felietonistka, filozofka, nauczycielka akademicka, piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów. Ukończyła filozofię i psychologię na Uniwersytecie Warszawskim. Wieloletnia wykładowczyni na Gender Studies UW.

Marcin Kostrzyński – dziennikarz, leśnik, operator kamery. Autor kanału na YouTube ,,Marcin z Lasu” oraz wideobloga. Od 1994 roku pracował jako operator kamery oraz prowadzący programy o tematyce przyrodniczej. Współautor cyklicznych audycji dla dzieci i młodzieży, takich jak „Teleranek”, „Wkoło Natury” czy „Król Zwierząt”.

Prowadząca: 

Martyna Harland – psycholożka Uniwersytetu SWPS, absolwentka Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich SWPS, a także Warszawskiej Akademii Filmowej. Pracuje jako dziennikarka kulturalna w TVP, gdzie rozwija  swoją pasję do kultury i psychologii.