Co dalej z filmem dokumentalnym? - panel dyskusyjny


poniedziałek, 16 maja | 11:30-13:30 | Kinoteka, sala 3

Co dalej z filmem dokumentalnym? - panel dyskusyjny

Jaka przyszłość czeka kino dokumentalne? Na tym wykładzie poznamy spojrzenie na zachwiane losy dokumentu. O przyszłości rysującej się przed dokumentalistami, producentami i reżyserami opowiedzą światowej sławy goście z branży: Thom Powers – programer Toronto International Film Festival i dyrektor projektów specjalnych największego amerykańskiego festiwalu filmów dokumentalnych DOC NYC, Laura van Hanselma - programerka festiwalu IDFA od 2002 roku oraz Kim Christiansen - producent wykonawczy DR Sales. Wykład skierowany będzie głównie do młodych filmowców na początku kariery i będzie polem wymiany doświadczeń między pokoleniami filmowców.

Wydarzenie w języku angielskim

Wstęp na wydarzenie bezpłatny

Zapisy pod adresem: industry@againstgravity.pl

Paneliści: 

Thom Powers - juror w konkursie na Najlepszy Film Polski. Programer filmów dokumentalnych na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto i gospodarz podcastu Pure Nonfiction. Przez 12 lat był założycielem i dyrektorem artystycznym festiwalu filmowego DOC NYC, a obecnie pełni tam funkcję dyrektora projektów specjalnych. Zasiadał już w jury licznych festiwali na całym świecie, m.in. w Cannes, Kopenhadze, Teheranie, Sao Paolo i Tel Awiwie.

Laura van Halsema - jurorka w konkursie na Najlepszy Film Polski. Programerka festiwalu IDFA od 2002 roku. Urodzona w Amsterdamie w 1974 roku. Amerykanistka. Na IDFA odpowiada za główny program. W 2016 i 2017 roku była kuratorką serii „Shifting Perspectives” poświęconej sposobom, w jaki narracja i obrazy wpływają na to, jak postrzegamy i interpretujemy siebie, siebie nawzajem i świat. Filmy dotyczyły tego, jak znajome idee dotyczące tożsamości i rasy są podtrzymywane i potwierdzane, zarówno świadomie, jak i podświadomie. Laura mieszka w Amsterdamie; często odwiedza Nowy Jork, gdzie mieszkała w 1993 i 1994 roku.

Kim Christiansen - producent wykonawczy - filmy dokumentalne i koprodukcje - DR Sales. Magister filmu i prawa na Uniwersytecie w Kopenhadze. Od ponad 20 lat pracuje przy międzynarodowych filmach dokumentalnych (sprzedaż, kupno, zlecanie i koprodukcja). Wcześniej szef sprzedaży w TV 2 WORLD i szef Industry w CPH:DOX (2012 i 2013). Obecnie: nadzorowanie filmów dokumentalnych przeznaczonych na rynek międzynarodowy, głównie od niezależnych producentów z regionu nordyckiego, ale także z USA, Wielkiej Brytanii, Niemiec itp. oraz pomoc producentom w uzyskaniu finansowania ich filmów.