City Docs: Jak myśleć i żyć cyrkularnie? Debata po pokazie filmu WYMYŚLIĆ ŚWIAT NA NOWO


środa. 18 maja, 20:00, DCF, sala Warszawa 

City Docs: Jak myśleć i żyć cyrkularnie? Debata po pokazie filmu WYMYŚLIĆ ŚWIAT NA NOWO, reż. Nigel Walk, Richard Dale

W ramach cyklicznych pokazów „City Docs” w gronie ekspertów drążone są najważniejsze problemy współczesnego świata, obalane mity i szukane rozwiązania. W specjalnym festiwalowym wydaniu cyklu porozmawiamy o kulturze recyklingu, niemarnowaniu rzeczy oraz wymianie dóbr i usług. Pretekstem do dyskusji będzie film „Wymyślić świat na nowo”, który odkrywa tajemnice innowacyjnej koncepcji zwanej cyrkularnością – systemu gospodarczego opartego na idei, że nic nie powinno się marnować. Idei, która może uratować zasoby naszej planety i ocalić ludzkość przed spustoszeniem spowodowanym zmianami klimatycznymi.

Goście:

Aneta Osuch – absolwentka filozofii na Wydziale Nauk Społecznych (Uniwersytet Wrocławski). Uczestniczka wielu szkoleń z zakresu edukacji globalnej i odpowiedzialnej konsumpcji czy wielokulturowości. Z Fundacją EkoRozwoju związana od 2008 r. Koordynatorka projektów edukacyjnych, a także edukatorka EkoCentrum Wrocław. Współpracuje z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego jako trenerka antydyskryminacyjna. Udziela wsparcia psychologicznego osobom dyskryminowanym oraz doświadczającym lęku klimatycznego.

Arkadiusz Wierzba – z wykształcenia polonista i kulturoznawca, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, studiował również filozofię (PAT) oraz informatykę stosowaną (UEK). Od 2013 roku współpracuje z Fundacją EkoRozwoju jako edukator przy projektach związanych m.in. z problematyką kryzysu klimatycznego, globalnych zależności, odpowiedzialnej konsumpcji i edukacji antydyskryminacyjnej. Aktywista ruchu antysmogowego, klimatycznego i prozwierzęcego. Zaangażowany w działalność m.in. Dolnośląskiego Alarmu Smogowego i Extinction Rebellion Polska.

Prowadzenie:

Małgorzata Waszkiewicz – Radio Tok FM