Spotkanie po filmie JASON


Środa, 18 maja | 20.15 | Kino Muza 1

Spotkanie po filmie JASON poprowadzi duet znany z Filmoterapii z Sensem: Łukasz Raszewski oraz Joanna Sowińska

Partner: Instytut Pomocy Profesjonalnej

Rethink everything – hasło tegorocznej edycji MDAG śmiało mogłoby być mottem Jasona, transpłciowego bohatera filmu Maasji Ooms. Jason odważnie odkrywa przed nami traumatyczne doświadczenia dorastania w transfobicznej i przemocowej rodzinie, które pogłębiła nieudolność i bezduszność zbiurokratyzowanego systemu opieki społecznej. Maasja Ooms okiem kamery rejestruje intensywny emocjonalnie i fizycznie proces terapii, w którym Jason dociera do najtrudniejszych doświadczeń przemocy z okresu dorastania oraz próbuje odnaleźć życiową równowagę. Choć życiorys Jasona jest przepełniony mrokiem i cierpieniem, to na powierzchnię filmu przebija się jego niewiarygodny hart ducha, odwaga i wrażliwość początkującego aktywisty oraz bezgraniczna radość życia w zgodzie z własną tożsamością. Rozmowę z widzami po tym inspirującym i intensywnym seansie poprowadzi duet znany z Filmoterapii z Sensem: Łukasz Raszewski oraz Joanna Sowińska – psychoterapeutka Instytutu Pomocy Profesjonalnej.

Łukasz Raszewski - z zawodu lekarz radioterapeuta, z pasji kinoman i prowadzący "Filmoterapii z Sensem" w Kinie Muza.

Joanna Sowińska – psychoterapeutka systemowa z wieloletnim stażem, pracuje terapeutycznie indywidualnie i z parami. Pomysłodawczyni poznańskiego Instytutu Pomocy Profesjonalnej, który kształci młodych psychologów, wspierając ich w doskonaleniu praktycznych umiejętności. Dyrektor autorskiej szkoły podstawowej i liceum O!MEGA. W mijającym roku wraz z Łukaszem Raszewskim prowadziła Filmoterapię w Kinie Muza, dyskutując z widzami o dynamice współczesnych związków.

Partner:

Instytut Pomocy Profesjonalnej wypełnia przestrzeń między teoretyczną wiedzą akademicką a drogimi i często niedostępnymi szkoleniami zawodowymi dla psychologów. Na poznańskich Jeżycach zespół klinicystów z wieloletnim stażem dzieli się wiedzą z osobami, które stawiają pierwsze kroki w zawodzie terapeuty. Naszą intencją jest, by młodzi profesjonaliści mieli szansę zdobywać praktyczne szlify, doskonalić kompetencje i dyskutować w gronie specjalistów na długo przed tym, gdy zdecydują się przyjąć pierwszych klientów w gabinecie.