Warsztaty taneczne dla seniorów z tancerką po filmie DZIEWCZYNY Z KALENDARZA


sobota, 21 maja | 13:00 | galeria Gdyńskiego Centrum Filmowego

Warsztaty taneczne dla seniorów z tancerką i instruktorką Moniką Grzelak po filmie DZIEWCZYNY Z KALENDARZA, reż. Love Martinsen, Maria Loohufvud: 11:00 | sala Warszawa

W języku polskim

Partner: Akademia Tańca Dance Avenue

Taniec pomaga odzyskać dobrą sprawność fizyczną, pomaga zwalczać stres i przyczynia się do wydzielania endorfin – hormonów szczęścia. A te wydzielają się w podobny sposób niezależnie od wieku. Dlatego tegoroczny festiwal Millennium Docs Against Gravity Gdynia otwiera parkiet dla seniorów i seniorek, które w majowe popołudnie będą mogły wziąć udział w zajęciach tanecznych, prowadzonych przez zawodową instruktorkę.

Monika Grzelak – choreografka, tancerka, pedagog, instruktorka. Vice Mistrzyni Świata i Mistrzyni Polski w salsie, II Vice Mistrzyni Polski Par Zawodowych w tańcach latynoamerykańskich. Swoje umiejętności taneczne zdobywała pod okiem najwybitniejszy tancerzy na świecie. Dzięki swojej wszechstronnej działalności tanecznej, a ostatnio za sprawą współpracy przy tworzeniu choreografii do pierwszego polskiego filmu tanecznego „Kochaj i Tańcz” oraz roli w tymże filmie, Monikę bez trudu rozpoznają tysiące tancerzy i pasjonatów tańca. Jest autorką choreografii do programu „You Can Dance” w Polsce i na Ukrainie, współpracuje z teatrami, prowadzi liczne warsztaty i szkolenia, uczestniczy w festiwalach krajowych i międzynarodowych. Jest właścicielką i liderką szkoły tańca Dance Avenue – Monika Grzelak w Gdańsku.

Zapisy (do 20 uczestników ) pod adresem: info@gcf.org.pl. Należy również posiadać bilet na jeden z festiwalowych pokazów filmu „Dziewczyny z kalendarza”.