Sinéad O’Connor kobieta, wokalistka, awanturnica, ikona i symbol odwagi. Spotkanie z Bartkiem Chacińskim po filmie NOTHING COMPARES


sobota, 14 maja | 13:00 | sala Warszawa

Sinéad O’Connor kobieta, wokalistka, awanturnica, ikona i symbol odwagi. Spotkanie z dziennikarzem muzycznym Bartkiem Chacińskim po filmie NOTHING COMPARES, reż. Kathryn Ferguson.

W języku polskim

Partner: Literacki Sopot 2022 – edycja irlandzka

„Drodzy państwo! Jestem wyjątkowo szczęśliwy, mogąc przedstawić państwu artystkę, której imię stało się symbolem odwagi i prawości” – powiedział przed występem Sinéad O’Connor w Madison Square Garden Kris Kristofferson. Za bezkompromisową postawę, odwagę mówienia rzeczy niepopularnych, wreszcie za wielki talent muzyczny Sinéad O’Connor przez jednych była/jest kochana, przez innych nienawidzona. W filmowym portrecie artystki reżyserka Kathyn Fergusson pokazuje, z jednej strony, obraz kobiety wielokrotnie skrzywdzonej, zmagającej się z demonami dzieciństwa, z drugiej zaś wybitnej artystki, bohaterki wielu irlandzkich kobiet walczących o odzyskanie należnych im praw. W tym roku tematem wiodącym jedenastej edycji festiwalu Literacki Sopot będzie literatura irlandzka.

Gość:

Bartek Chaciński – dziennikarz tygodnika "Polityka", pisuje o muzyce, kulturze popularnej i języku. Członek Rady Języka Polskiego, wieloletni współpracownik Polskiego Radia, prowadzi blog muzyczny Polifonia.

Prowadząca:

Joanna Cichocka-Gula – reżyserka filmów dokumentalnych o sztuce, redaktorka odpowiedzialna za produkcję spektakli Teatru TV. Pełniła funkcję szefa Redakcji Kulturalnej i Teatru TV. Odbyła staże w telewizji Arte oraz innych francuskojęzycznych stacjach telewizyjnych oraz telewizji BBC. Od 2010 do 2019 roku pełniła funkcję v-ce prezydentki Sopotu odpowiedzialnej za kulturę, edukację i pomoc społeczną. Od listopada 2019 roku jest dyrektorką sopockiej instytucji kultury Goyki 3 Art Inkubatora.