Kto zostanie aktywistką dla zwierząt? Spotkanie po filmie WSZYSCY JESTEŚMY ZWIERZĘTAMI


czwartek, 19 maja | 18:00 | sala Goplana

Kto zostanie aktywistką dla zwierząt? Spotkanie z Katarzyną Sokołowską ze Stowarzyszenia Otwarte Klatki po filmie WSZYSCY JESTEŚMY ZWIERZĘTAMI reż. Vesa Kuosmanen, Saila Kivelä

W języku polskim

Partner: Stowarzyszenia Otwarte Klatki – Trójmiasto

Jakiego zaangażowania wymaga walka o inne stworzenia i co się dzieje, gdy utopijne idee nie przystają do rzeczywistości, a w dodatku wywołują konsekwencje prawne? Na czym polega aktywizm i z jakimi poświęceniami się wiąże? Jakie są oczekiwania i wyobrażenia o pracy aktywistów w Polsce i co ma do tego faktyczny obraz działań na rzecz zwierząt hodowlanych w naszym kraju? Zapraszamy na spotkanie i filmową opowieść o dorastaniu do aktywizmu. Saila to młoda działaczka na rzecz praw zwierząt hodowlanych. Dziesięć lat temu otwarcie przyznała, że potajemnie filmowała farmy, a następne trzy lata młodości upłynęły jej na sądowej batalii, podczas której prokurator domagał się dla niej wyroku więzienia, a rolnicy żądali wysokiego odszkodowania.

Gościni:

Katarzyna Sokołowska – aktywistka, koordynatorka działań wolontariuszy w trójmiejskiej grupie lokalnej Stowarzyszenia Otwarte Klatki działającego na rzecz zwierząt żyjących w hodowlach przemysłowych, graficzka.

Prowadząca:

Małgorzata Muraszko – dziennikarka i redaktorka „Gazety Wyborczej”. Specjalizuje się w tematyce kulturalnej, szczególnie bliskie są jej muzyka, literatura, film i sztuki wizualne.