TEONIKI ROŻYNEK

Jurorka w Konkursie Nos Chopina.

Kompozytorka urodzona w 1991 roku w Krakowie. Mieszka w Warszawie. Tworzy muzykę zarówno instrumentalną, elektroakustyczną, jak i elektroniczną. Gra na skrzypcach, elektronikaliach i odpadach. Jej utwory były wykonywane na różnych festiwalach, m. in. na Warszawskiej Jesieni, Musice Electronice Novej, Sacrum Profanum, Unsoundzie, Containerclangu (Kolonia), czy Bedingo International Festival of Exploratory Music.

Współpracowała przy produkcjach filmowych (Wieża. Jasny dzień w reż. J. Szelc, Prime Time w reż. J. Piątka, Sole w reż. C. Sironiego), spektaklach teatralnych (Hymn do miłości w reż. M. Górnickiej (Najlepsza Muzyka na 10. Festiwalu Boska Komedia), Listopad w reż. T. Węgorzewskiego (wyróżnienie na III edycji festiwalu Klasyka Żywa)), spektaklach telewizyjnych (Słabi w reż. A. Biedrzyckiego (nagroda za muzykę na Teatroteka Fest 2019), performansach (Chorus from the “The Ark of Covenant” K. Kozyry) i instalacjach audiowizualnych (Life As We Know It - NOW, we współpracy z kolektywem ARK Amsterdam).
 W 2021 roku otrzymała nagrodę za muzykę do Prime Time na 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz Paszport Polityki.

Jest absolwentką UMFC w Warszawie w klasie kompozycji Krzysztofa Baculewskiego.

 

Fot. M. Hueckel