KIM CHRISTIANSEN

Uczestnik spotkań MDAG Industry „SKOK w DOK. Laboratorium Pomysł w Dokumentalnych”.

Producent wykonawczy - Filmy dokumentalne i koprodukcje - DR Sales

Ukończył studia magisterskie w zakresie filmu i prawa na Uniwersytecie Kopenhaskim. Od ponad 20 lat związany z branżą filmów dokumentalnych (sprzedaż i kupno praw, zlecanie realizacji, koprodukcja). Był dyrektorem ds. sprzedaży w TV 2 WORLD i dyrektorem działu Industry w CPH:DOX (w 2012 i 2013 roku).

Obecnie w DR Sales nadzoruje wszystkie filmy dokumentalne przeznaczone na rynek międzynarodowy (głównie od niezależnych producentów z krajów nordyckich, USA, Wielkiej Brytanii i Niemiec) oraz pomaga producentom w zdobyciu finansowania na rozwój projektów. DR Sales to dział sprzedaży Danish Broadcasting Corp. Jest to największy międzynarodowy dystrybutor filmowy w Skandynawii, specjalizujący się we współczesnym kinie dokumentalnym o tematyce społecznej i politycznej, obecny na wszystkich najważniejszych rynkach telewizyjnych i festiwalach. DR Sales współpracuje również z niezależnymi producentami przy rozwijaniu projektów kwalifikujących się jako międzynarodowe koprodukcje i do przedsprzedaży.

Wybrane międzynarodowe produkcje, przy których pracował:  „Kret w Korei”, „Ostatni w Aleppo” (nominowany do Oscara w 2018 roku), „Kto zabił sekretarza generalnego ONZ?”, „Armadillo – wojna jest w nas”, „India's Daughter, Pervert Park”, „Democrats”,  „Idioci w Korei”, „Pocałunek Putina”, „Krew w moim telefonie”, „Dark Side of Chocolate”, „Królowa Wersalu”, „Podejrzany: Ai Weiwei”, serial „Why Poverty?”