KATARZYNA KLIMKIEWICZ

Jurorka Konkursu Filmów Krótkometrażowych.

Reżyserka i scenarzystka. Ukończyła reżyserię w Łódzkiej Filmówce, a potem nosiło ją po świecie. Była stypendystką Binger Film Institute w Amsterdamie, robiła filmy w Berlinie, Izraelu, Wielkiej Brytanii, Chile.

Kiedyś lubiła wyjeżdżać z Polski, teraz lubi do Polski wracać.

Jej krótkometrażowy debiut “Hanoi – Warszawa” zdobył wiele nagród w Polsce i na świecie, a   Europejska Akademia Filmowa uznała go za Najlepszy Film Krótkometrażowy 2010 roku.

W pełnym metrażu zadebiutowała w Wielkiej Brytanii filmem “Zaślepiona”. Film miał premierę podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Edynburgu 2012, gdzie otrzymał nominację do Narody Michaela Powella w kategorii Najlepszy Nowy Film Brytyjski, a na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych otrzymał Grand Prix Wielkiego Jantara, Nagrodę za reżyserię oraz Nagrodę dziennikarzy. Film ten wszedł do kin w Wielkiej Brytanii i w Polsce wiosną 2013. Jej ostatni film “Wyspa” otrzymał Główną nagrodę w Konkursie Krótkometrażowym podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Rotterdamie w lutym 2014 roku oraz Grand Prix na festiwalu w Huesca w czerwcu 2014. Jej ostatni film “Bo we mnie jest seks” miał premierę w październiku 2021.

Katarzyna Klimkiewicz jest członkiem Europejskiej Akademii Filmowej, przez wiele lat była członkiem zarządu i prezesem Stowarzyszenia Film 1,2.