Doc Development - konsultacje dla kandydatów


Czwartek, 19 maja | 12:00-15:00 | Kinoteka

Doc Development - konsultacje dla kandydatów

Organizator: Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego

DOC DEVELOPMENT to organizowany przez Fundację Filmową im. Władysława Ślesickiego program dla reżyserów, polegający na intensywnym rozwoju projektów dokumentalnych na wczesnym etapie, pod okiem czołowych polskich filmowców, m.in. Jacka Bławuta, czy Lidii Dudy. Podczas warsztatów uczestnicy wszechstronnie pracują nad swoimi projektami, także przy takich zagadnieniach jak tworzenie zwiastuna filmu, przygotowanie materiałów promocyjnych, tworzenie scenariusza, przygotowanie do produkcji. Celem programu jest przygotowanie projektów do składania wniosków do stacji telewizyjnych lub na development do PISF. W toku programu organizowany jest pitching, po którym reżyserzy mogą znaleźć producenta dla swojego filmu. 

Termin składania zgłoszeń: 25 maja

Na Dzień Otwarty obowiązują zapisy drogą mailową. Chętnych do udziału prosimy o przesłanie maila na adres info@fundfilm.pl do 18 maja do godz. 12.00. W temacie maila należy wpisać „Dzień otwarty Doc Development” i wkleić poniższą zgodę na przetwarzanie danych: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (imię, nazwisko, telefon, mail) na potrzeby organizacji wykładów i wydarzeń Fundacji Filmowej im. Władysława Ślesickiego”. Po zgłoszeniu otrzymają Państwo informację ze szczegółami dotyczącą uczestnictwa w konsultacjach. Dodatkowo, osoby spoza Warszawy będą mogły umówić się na krótkie konsultacje on-line, które odbędą się tego samego dnia, po 16.00. Zapisy na ten sam adres mailowy z tytułem: „Dzień otwarty Doc Development - online”.

Kolejny rok pracujemy nad tym, by Festiwal był miejscem, gdzie młodzi twórcy mogą tworzyć sieć kontaktów i przyglądać się jak działa branża filmów dokumentalnych. W ramach 19. MDAG odbędzie się sesja follow-up dla uczestników 3. edycji programu Doc Development oraz dzień otwarty dla kandydatów na kolejne edycje Doc Development oraz Pierwszy Film.