Wręczenie Grand Prix Dolnego Śląska


czwartek, 19 maja, 19:30, DCF, sala Warszawa 

Wręczenie Grand Prix Dolnego Śląska. Pokaz filmu NAWALNY, reż. Daniel Roher 

Jury w składzie:

Martyna Majewska – urodzona w Wałbrzychu absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Wrocławskim oraz reżyserii teatralnej na AST we Wrocławiu. Studiowała reżyserię filmową na Wydziale Radia i Telewizji im. K. Kieślowskiego w Katowicach. Zrealizowała ponad dwadzieścia spektakli teatralnych, czytań performatywnych i koncertów w całej Polsce. Jej filmowy debiut to krótki metraż „Maria nie żyje” zrealizowany w Studio Munka. Eksperymentuje ze sztukami wizualnymi w ramach projektu madonny.com, jest współzałożycielką art tanku Perfoteka, chętnie reżyseruje krótkie formy: teledyski, reklamy i wideo-arty. Zwolenniczka interdyscyplinarności i pracy warsztatowej.

Magda Pasierska – wokalistka, producentka muzyczna, kulturoznawczyni, nauczycielka śpiewu i aktywistka. Zagrała setki koncertów w Polsce i Europie, występując m.in. przed Bobbym McFerrinem, Leszkiem Możdżerem czy Beastie Boys. Znana z występów w zespole wokalnym Me Myself and I, współtworzyła też trio producenckie Herbata i współpracowała z takimi grupami jak Bipolar Bears czy Mr Transponder. Od 2018 roku prężnie rozwija swoją karierę solową pod pseudonimem Mapa. W 2017 roku opublikowała mini-album zatytułowany „EP1”, a w zeszłym – debiutancki longplay „Wzywam Cię”.

Jan Pelczar – dziennikarz, szef Radia RAM. Współpracuje także m.in. z „Przekrojem”. Autor książki „Lecę. Piloci mi to powiedzieli” (Wydawnictwo Czarne). Absolwent Polskiej Szkoły Reportażu przy Instytucie Reportażu. Nominowany do nagrody Grand Press za jeden z reportaży opublikowanych w „Dużym Formacie”. Jako dziennikarz filmowy i autor „Strefy Kina” prowadzi uroczyste premiery filmowe, dyskusje z twórcami czy festiwalowe gale. Przeprowadził setki wywiadów z osobistościami świata sztuki, polityki i sportu.

Jarosław Perduta – dyrektor Dolnośląskiego Centrum Filmowego, wrocławianin, menadżer związany z instytucjami publicznymi, specjalista z zakresu komunikacji i dialogu społecznego. Były dziennikarz i producent telewizyjny. Działacz organizacji pozarządowych zaangażowany w realizację projektów kulturalnych, społecznych i edukacyjnych o wymiarze lokalnym i międzynarodowym, współtwórca i koordynator kampanii społecznych. Absolwent międzynarodowych programów stażowych (Birmingham, Dortmund, Drezno).

przyzna Grand Prix Dolnego Śląska dla twórcy najlepszego filmu wyłonionego spośród obrazów startujących w Konkursie Głównym wrocławskiej edycji festiwalu.

Prowadzenie gali:

Magdalena Klich-Kozłowska, Jarosław Perduta