Nagroda Wolności ufundowana przez Miasto Poznań
W trakcie tegorocznej edycji festiwalu Millennium Docs Againt Gravity w Poznaniu, po drugi zostanie przyznana Nagroda Wolności ufundowana przez Miasto Poznań (The City Of Poznań Freedom Award). Spośród filmów nominowanych do ogólnopolskiego Konkursu Głównego, na gruncie lokalnym trzyosobowe Jury wyłoni zwycięski tytuł, który najwierniej broni fundamentów wolności, walcząc w swoim dokumentalnym przekazie o godność i prawa człowieka. Twórca lub twórczyni wygranego filmu otrzyma nagrodę o wysokości 3000€. Ogłoszenie zwycięskiego nazwiska i wręczenie statuetki nastąpi w czwartek 19 maja o godz. 19.30.
Jury w składzie:
Sylwia Chutnik – Doktor nauk humanistycznych. Z wykształcenia kulturoznawczyni, absolwentka Gender Studies na UW. Pisarka, publicystka, działaczka społeczna i promotorka czytelnictwa. Felietonistka ,,Polityki", „Pani", „Wysokich Obcasów", „Gazety Stołecznej" i wielu portali internetowych. Publikuje gościnnie na łamach prasy polskiej i zagranicznej. Jej teksty naukowe znalazły się w ponad 20 opracowaniach i książkach zbiorowych. Laureatka nagród literackich i społecznych.
Paweł Łoziński – polski reżyser i producent filmów dokumentalnych, autor ponad 20 filmów dokumentalnych wielokrotnie nagradzanych na międzynarodowych festiwalach. Robi pełne emocji autorskie filmy dokumentalne opowiadające o ludziach w sposób niezwykle intymny. Jest też scenarzystą, autorem zdjęć do wielu swoich filmów oraz ich producentem.
Max Skorwider - grafik, ilustrator, plakacista. Zajmuje się też komiksem oraz ilustracją prasową współpracując na stałe z tygodnikiem Polityka, Kulturą Liberalną oraz Fundacją Meakultura. Pracuje na stanowisku profesora na Uniwersytecie Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu, gdzie prowadzi zajęcia w IV Pracowni Grafiki- Litografia (m.in. przedmiot Komiks i Powieść Graficzna). Nagradzany w kraju i na świecie na licznych konkursach, przeglądach grafiki, plakatu oraz ilustracji. Jest również autorem oprawy graficznej do książek dla dzieci i młodzieży pt. „To o czym dorośli ci nie mówią".