Świat się budzi! Dzisiaj startuje śląska edycja festiwalu

Już dzisiaj, 3 września o 20.00, zapraszamy do katowickiego Kinoteatru Rialto na uroczyste otwarcie śląskiej edycji 18. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity. W Katowicach, podobnie jak w pozostałych miastach festiwalowych, filmem otwarcia będzie dokument „Jestem Greta” Nathana Grossmana ukazujący kulisy życia najbardziej wpływowej obecnie eko aktywistki Grety Thunberg. Gościem specjalnym gali otwarcia będzie Małgorzata Czachowska z Młodzieżowego Strajku Klimatycznego na Śląsku. Przypominamy również, że od 3 września w trzech katowickich kinach: Światowidzie, Kosmosie i Rialcie startują nie tylko regularne pokazy festiwalowe, ale także seanse filmów prezentowanych w ramach Konkursu o Nagrodę Publiczności Województwa Śląskiego.

W Konkursie zaprezentujemy w tym roku 14 filmów dokumentalnych, które zawalczą o głosy festiwalowej publiczności. To właśnie widzowie zdecydują, który z dokumentów otrzyma Nagrodę Publiczności Województwa Śląskiego – SILESIAN AUDIENCE AWARD 2021 w wysokości 4000 złotych. Fundatorem nagrody jest polsko-brytyjska firma specjalizująca się w badaniach środowiskowych i ochronie klimatu i2 Analytical Ltd.

O Nagrodę Publiczności Województwa Śląskiego – SILESIAN AUDIENCE AWARD 2021 powalczą filmy:

TYSIĄC MAŁYCH RAN

PRZEŻYĆ

GORBACZOW.RAJ

JESTEM GRETA

JACINTA

ŚLEDZTWO W DOMU SPOKOJNEJ STAROŚCI | ZOSTAŁO NAM SŁOŃCE

NOTTURNO

PREZYDENT

SABAYA

STAMBUŁ BEZ SMYCZY

FILM BALKONOWY

JESZCZE NIE DZIŚ

TEN DESZCZ NIGDY NIE USTANIE

Głosować będzie można tylko na specjalnych kartach z tytułem filmu rozdawanych w kinie przed seansem i zbieranych po projekcji.

Aby poprawnie zagłosować, należy na karcie głosowania z danym filmem zaznaczyć w sposób nie pozostawiający wątpliwości (np. poprzez wyrwanie/przerwanie/zaznaczenie pisemne na karcie do głosowania) pole z wybraną oceną w wartościach: 1 (bardzo słaby), 2 (słaby), 3 (średni) 4 (dobry), 5 (znakomity), a następnie kartę wrzucić do oznakowanej urny. Oznakowane urny będą dostępne przy wyjściu z sali kinowej po zakończonej projekcji.

Głosowanie trwa od 3 do 9 września, a laureata Konkursu poznamy 10 września na uroczystej gali zamknięcia Festiwalu.

Zapraszamy do kin i zachęcamy do głosowania na swoich filmowych faworytów!

Bilety do nabycia w kasach kin, na filmowa.net oraz na mdag.pl

 Szczegółowe zasady głosowania można znaleźć w REGULAMINIE dostępnym na stronie www.silesiafilm.com, w siedzibie Instytucji Filmowej Silesia Film oraz w Kinie Światowid, Kinie Kosmos i Kinoteatrze Rialto.