Prace uczestników warsztatów “Podłącz się. Kino dokumentalne online”. Jak stworzyć własne wideo?

W ramach projektu “Podłącz się. Kino dokumentalne online” w październiku 2020 r. odbyła się seria warsztatów dla trzech grup wiekowych: dzieci chodzących do szkoły podstawowej, młodzieży licealnej i studentów. W tajniki tworzenia wypowiedzi w formie wideo – od tych najprostszych po pierwsze krótkometrażowe eseje filmowe – wprowadziła Kaja Klimek, doświadczona i ceniona edukatorka, tłumaczka, krytyczka filmowa i popkulturowa.

Inspiracją do pracy twórczej były filmy udostępnione na platformie Mdag.pl: „Jovanna dla klimatu” Mirjam Marks i „Zimowy biwak” Petteri Saario oraz „Co zrobisz, gdy świat stanie w ogniu?”Roberto Minerviniego, "Genesis 2.0"  Christiana Freia i Maxima Arbugaeva, na które uczestnicy warsztatów otrzymali bezpłatne e-bilety.

Wideo podsumowujące projekt możecie zobaczyć tu:

Zobacz prace uczestników warsztatów “Podłącz się. Kino dokumentalne online”:

Jak stworzyć własne wideo?

Podsumowaniem warsztatów jest wideo-przewodnik, który może pomóc wszystkim zainteresowanym tworzenie pierwszych form wideo i zacząć realizować swoje projekty.

 

Warsztaty odbyły się w ramach przedsięwzięcia “Podłącz się. Kino dokumentalne on-line” realizowanego przez Fundację Okonakino.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.