Jeszcze możesz zadebiutować podczas 17. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity online! [warsztaty krytyki filmowej]

Ruszyły zapisy na warsztaty krytyczno-filmowe “Podłącz się. Kino dokumentalne online” dla trzech grup wiekowych: dzieci chodzących do szkoły podstawowej, młodzieży licealnej i studentów. W tajniki tworzenia wypowiedzi w formie wideo - od tych najprostszych, których autorami mogą być już kilkulatki po pierwsze krótkometrażowe eseje filmowe - wprowadzi Kaja Klimek, doświadczona i ceniona edukatorka, tłumaczka, krytyczka filmowa i popkulturowa.

Inspiracją do pracy twórczej będą filmy udostępnione na platformie Mdag.pl, na które uczestnicy warsztatów otrzymają bezpłatne e-bilety.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Aby wziąć w nich udział, należy do 8 października (czwartek) wysłać zgłoszenie na adres: podlaczsie@gmail.com. Potwierdzenie zapisania na zajęcia zostanie wysłane do 9 października.

Pierwsze spotkania w ramach warsztatów odbędzie się w sobotę 10 października na platformie Zoom.

Autorki i autorzy wypowiedzi w formie wideo stworzonych podczas warsztatów będą mogli zaprezentować swoje prace na stronie Mdag.pl, debiutując na stronie największego festiwalu filmów dokumentalnych w Polsce.

Podsumowaniem warsztatów będzie wideo udostępnione online, które pomoże wszystkim zainteresowanym tworzeniem pierwszych form wideo zacząć realizować swoje projekty.

Warsztaty odbywają się w ramach przedsięwzięcia “Podłącz się. Kino dokumentalne on-line” realizowanego przez Fundację Okonakino.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.


Harmonogramy poszczególnych warsztatów:

Harmonogram warsztatów dla uczniów szkół podstawowych (zachęcamy rodziców do towarzyszenia najmłodszym):
pierwsze spotkanie warsztatowe odbędzie się w sobotę 10 października o godz. 12.00
data nadsyłania prac do 19 października
spotkanie podsumowujące 27 października

Harmonogram warsztatów dla licealistów:
pierwsze spotkanie warsztatowe odbędzie się w sobotę 10 października o godz. 16.00
data nadsyłania prac 19 października
spotkanie podsumowujące 27 października

Harmonogram warsztatów dla studentów
pierwsze spotkanie odbędzie się w piątek 10 października o godz. 14.00
data nadsyłania prac 19 października
spotkanie podsumowujące 27 października