MAREK KOZAKIEWICZ

Reżyser i autor zdjęć do filmu "Silent Love".

Urodzony w 1986 roku, reżyser filmowy i autor zdjęć, artysta wideo i multimedialny. Absolwent Wydziału Operatorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi (PWSFTviT). Ukończył również filmoznawstwo na Uniwersytecie Łódzkim. Jego reżyserski debiut, pełnometrażowy film dokumentalny „Silent Love", do którego jest również autorem zdjęć, znalazł się w oficjalnej selekcji festiwali Visions Du Reel i Hotdocs 2022. Koproducentem filmu jest MDR/ARTE. Projekt został nagrodzony podczas DOC LAB POLAND i otrzymał nagrodę Accelerator Prize na DOK Leipzig 2019 Film Market.

Marek jest szczególnie oddany pracy nad filmami dokumentalnymi. Jako reżyser i autor zdjęć pracuje aktualnie nad nowym filmem dla dużego serwisu streamingowego. Jego filmy były pokazywane na największych festiwalach filmowych na całym świecie. Jest autorem zdjęć do pełnometrażowego filmu dokumentalnego „Diagnoza", dostępnego na Netflixie. Film został nominowany do Polskich Nagród Filmowych ORŁY 2019 w kategorii Najlepszy Film Dokumentalny. Za ten film Marek został również nominowany przez PSC do nagrody za najlepsze zdjęcia w filmie dokumentalnym w 2019 roku. Zrealizował także zdjęcia do filmu „Najbrzydszy samochód świata", który miał światową premierę w konkursie głównym na festiwalu IDFA w 2017 roku oraz otrzymał Złotego Lajkonika – Grand Prix dla najlepszego filmu polskiego na 57. Krakowskim Festiwalu Filmowym.

Od 2012 roku pracuje jako projektant oświetlenia i wideo przy największych produkcjach teatralnych w Polsce. Jest autorem filmów i wizualizacji do ponad 30 spektakli i oper, w tym do przygotowanego na 250-lecie Teatru Narodowego w Warszawie „Kordiana" w reżyserii Jana Englerta. Autor projekcji do wystawianego w Teatrze Narodowym w Wilnie spektaklu „Soliaris 4" w reżyserii Grzegorza Jarzyny – jednej z największych gwiazd polskiego teatru. Kolejna produkcja teatralna Marka będzie miała miejsce w Münchner Kammerspiele w Monachium. Współpracuje z uznanymi polskimi reżyserami, takimi jak: Jan Englert, Krzysztof Garbaczewski, Grzegorz Jaremko, Grzegorz Jarzyna, Maja Kleczewska, Natalia Korczakowska, Paweł Miśkiewicz, Wiktor Rubin.