Rodzinna Akademia Dokumentalna. Spotkanie z przyrodnikami po filmach PINKI oraz MOŻESZ SIĘ ZAWSZE WYCOFAĆ


sobota, 14 maja | 9:30 | sala Goplana

Rodzinna Akademia Dokumentalna: relacje ze zwierzętami. Spotkanie z przyrodnikami Pomorskiego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt „Ostoja” po bloku filmów: PINKI reż. Ewa Martynkien, Wojciech Szczupak i MOŻESZ SIĘ ZAWSZE WYCOFAĆ reż. Griet Goelen, Louise Van Assche

wiek: 10+, lektor

W języku polskim 

Partnerzy: Dom Filmowy

W tym bloku filmów poznajemy świat zwierząt z dwóch odmiennych perspektyw: schroniskowego psa oraz dziewczynki-myśliwej. Jakie oblicza mogą mieć relacje ze zwierzętami? Czego możemy się od nich nauczyć? Filmy będą podstawą rozmowy o tym, jak można pomagać schroniskowym zwierzakom oraz dlaczego warto adoptować zamiast kupować.

Celem Pomorskiego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt „Ostoja”  jest niesienie pomocy dzikim ptakom i drobnym ssakom, które znalezione przez człowieka znajdują się w stanie uniemożliwiającym im bezpieczne życie na wolności. W naszym szpitalu pomagamy zwierzętom chorym, rannym, osieroconym, wymagającym tymczasowej opieki lub leczenia i rehabilitacji. Zwierzęta, które trafiają do „Ostoi”, otrzymują drugą szansę na życie w naturze.

Prowadząca:

Paulina Pohl – kulturoznawczyni, współzałożycielka Domu Filmowego – współtworzonego przez młodzież projektu, łączącego działalność edukacyjną, filmową i społeczną. Animatorka kultury, działaczka społeczna, edukatorka filmowa.