Rodzinna Akademia Dokumentalna: Dzieci w Iranie. Spotkanie z psycholożką międzykulturową po filmie: IRAN: WODA, WIATR, PYŁ I CHLEB


niedziela, 15 maja | 9:30 | sala Goplana

Rodzinna Akademia Dokumentalna: Dzieci w Iranie. Spotkanie z psycholożką międzykulturową Dorotą Brzezińską po filmie: IRAN: WODA, WIATR, PYŁ I CHLEB reż. Mahdi Zamanpoor Kiasari

wiek: 10+, lektor

W języku polskim 

Partner: Dom Filmowy

5000 kilometrów od nas, w Iranie, żyją dzieci z pozoru podobne do tych w Polsce. Prawda jest jednak inna – chociaż bohater filmu, Abolfazl, wydaje się prowadzić sielankowe życie, jego problemy mają zupełnie inny wymiar. Jak wygląda życie dziecka w innej kulturze? O tym porozmawiamy po pokazie.

Dorota Brzezińska – psycholożka międzykulturowa, trenerka i animatorka społeczna. Prowadzi warsztaty, wykłady i spotkania m.in. dla osób pracujących na styku kultur. Pokazuje, jak prowadzić działania wzmacniające różnorodność i integrację osób z różnych środowisk. Przez ponad 10 lat pracowała w różnych instytucjach i organizacjach pozarządowych, prowadząc projekty edukacyjne, kulturalne i społeczne. W 2016 roku pomagała w ośrodkach dla uchodźców w Bremen w Niemczech. Obecnie wspiera młodzież jako psycholog szkolny, prowadzi zajęcia akademickie z psychologii na Uniwersytecie Gdańskim oraz Uniwersytecie Morskim w Gdyni. Prowadzi również własną firmę Dobra Pracownia.

Prowadząca:

Paulina Pohl – kulturoznawczyni, współzałożycielka Domu Filmowego – współtworzonego przez młodzież projektu, łączącego działalność edukacyjną, filmową i społeczną. Animatorka kultury, działaczka społeczna, edukatorka filmowa.