Trailer 18. MDAG i daty majowe festiwalu - list od zespołu festiwalowego

Widzowie i Widzki!

W tym roku Millennium Docs Against Gravity kończy 18 lat! Stajemy się pełnoletni i dzięki Waszemu zaufaniu w zeszłym roku nasza publiczność była rekordowo duża - zgromadziliśmy stacjonarnie oraz online ponad 170 tysięcy osób. Dlatego tak bardzo zależy nam, żebyśmy znowu mogli stworzyć wspólnotę, spotykając się w kinach, jak tylko będzie to możliwe. Dzisiaj, w Dniu Ziemi, wierzymy, że zgodnie z tegorocznych hasłem festiwalu, które zaczerpnęliśmy z mowy Grety Thunberg, „świat się budzi”. Chcemy być częścią tego przebudzenia, kiedy w odpowiednim reżimie sanitarnym będziemy mogli razem przeżywać filmowe emocje na sali, a później na kinowych korytarzach.

Chcemy Wam także zaprezentować tegoroczny trailer festiwalowy, przygotowany po raz kolejny przez niezastąpioną Dorotę Probę. Mamy nadzieję, że tak jak my, poczujecie dzięki niemu ciekawość i chęć odkrywania świata - zobaczcie trailer:

Majowe daty festiwalu na ten moment pozostają niezmienne. Czy jednak festiwal odbędzie się na sto procent w kinach od 21-30 maja? Na to pytanie nie możemy dać jednoznacznej odpowiedzi, chociaż dokładamy wszelkich starań i pracujemy na pełnym obrotach, żeby wszystko było dopięte na ostatni guzik właśnie na ten termin. W zeszłym roku zorganizowaliśmy festiwal w kinach z zachowaniem wszelkich wymogów sanitarnych, więc jesteśmy przygotowani, żeby w tym roku także zapewnić Wam odpowiedni komfort i bezpieczeństwo. 

Chcemy wesprzeć nasze ukochane kina, serce kultury filmowej, w czasie, kiedy zaraz po otwarciu na nowo pojawią się w nich widzowie i widzki. Zakończyliśmy także pracę nad tegorocznym programem, który jest wspaniały, zróżnicowany i na najwyższym poziomie, dlatego nie możemy się doczekać, aż będziecie mieli okazję go poznać! 

Jeśli jednak okaże się, że sytuacja jest zbyt niepewna, a obostrzenia zostaną przedłużone, mamy plan B. Z pewnością spotkamy się w tym roku, ewentualnie chwilę później. Część online festiwalu odbędzie się zaraz po części kinowej, zarówno w wariancie majowym, jak i w późniejszym terminie.

Ogromnie dziękujemy Wam za cierpliwość i wiele słów wsparcia. Podziękowania, za zaufanie i wspaniałą współpracę, kierujemy także do naszych Partnerów, w szczególności naszego Mecenasa Banku Millennium, Patronów medialnych oraz całego niesamowicie kreatywnego zespołu ludzi w innych miastach festiwalowym - Wrocławiu, Gdyni, Poznaniu, Katowicach, Lublinie i Bydgoszczy. Liczymy na maj, trzymajcie kciuki tak mocno, jak my, żeby sytuacja była już spokojniejsza i wszystko się udało! 

Dla wszystkich, którzy kupili już lub kupią w kolejnych dniach karnety na festiwal w Warszawie - w razie zmiany terminu oczywiście będzie możliwość ich zwrotu lub wykorzystania w nowych datach. 

Zespół Millennium Docs Against Gravity

Mamy także bardzo dobrą informację! Nasz festiwal, wspierany od 15 lat przez Bank Millennium oraz ubiegłoroczne wydarzenie Docs Against Isolation zostały wyróżnione przez internautów w tegorocznej edycji plebiscytu Złoty Bankier, zajmując drugie miejsce na podium w kategorii „Bank wrażliwy społecznie”! W kategorii tej internauci głosowali na najciekawszą ich zdaniem, akcję związaną ze społeczną odpowiedzialnością biznesu. Głosowanie internautów stanowiło w konkursie 60% wagi wyniku końcowego. Pozostałe 40% przyznały komisje składające się z ekspertów z poszczególnych dziedzin.