Psychodeliczny renesans. Spotkanie po pokazie filmu PSYCHODELICZNY KLASZTOR


Niedziela, 15 maja | 14:15 | Atlantic B

po pokazie filmu PSYCHODELICZNY KLASZTOR, reż. Maartje Nevejan

Rozmowa: Psychodeliczny renesans

Prężnie rozwijające się w Stanach Zjednoczonych w latach 60. badania nad działaniem substancji psychoaktywnych, niecałą dekadę później ukrócone przez Richarda Nixona, znów są popularnym obszarem badań dla naukowców na całym świecie. O ich wpływie na leczenie uzależnień, depresji czy lęku mówi się tylko częściej.

O wpływie psychodelików na nasz umysł, społecznemu do nich podejściu i politycznym ich wymiarze rozmawiać będziemy z Janem Szczypińskim.

Gość:

Jan Szczypiński – neuronaukowiec, absolwent studiów magisterskich z kognitywistki na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu i aktualnie doktorant w Pracowni Obrazowania Mózgu Instytutu Biologii Doświadczalnej PAN. Prowadzi badania z zakresu neuronalnego podłoża zaburzeń psychicznych, w tym uzależnień, teorii umysłu, a także badania użytkowników substancji psychodelicznych.

Prowadząca:

Barbara Sowa – dziennikarka i podcasterka. Od 4 lat kieruje wydaniami cyfrowymi "Pisma. Magazynu opinii". Pomysłodawczyni „Śledztwa Pisma” i autorka drugiego sezonu, za który otrzymała nagrodę Grand Press w kategorii reportaż radiowy. Prowadzi autorski podcast „ Jak naprawić przyszłość?" Wcześniej związana z „Dziennikiem Gazetą Prawną”. Po godzinach odnawia meble i promuje DIY w serwisie Majsterki.pl.