Tajemnice państwowe – jawność i ich granice. Debata po filmie USA KONTRA REALITY WINNER


sobota, 14 maja | 17:30 | sala Warszawa

Tajemnice państwowe – jawność i ich granice. Debata po filmie USA KONTRA REALITY WINNER reż. Sonia Kennebeck

W języku polskim 

Partner: Wyższa Szkoła Bankowa w Gdyni

Historia zaprezentowana w filmie dotyczy 25-letniej patriotki, byłej agentki wywiadu i żołnierki amerykańskich sił powietrznych, Reality Winner, która odkryła dowody świadczące o ingerencji Rosji w wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych w 2016 roku, co skończyło się zwycięstwem Donalda Trumpa. Po poinformowaniu o swoim odkryciu mediów, została aresztowana i skazana na pięć lat i trzy miesiące więzienia. Czy słusznie? Film, którego tematyka wpisuje się w aktualne, światowe problemy będzie okazją do debaty i odpowiedzi na trudne pytania. Czym jest tajemnica państwowa? Kto ma prawo do inwigilowania obywateli i kto najskuteczniej demaskuje naruszenia przepisów, malwersacje i oszustwa popełniane przez rządzących? Czy potrzebujemy jednostek, które wbrew prawu dzielą się odkrytymi tajemnicami? Czy takie zachowania to odwaga czy działanie na szkodę państwa?

Goście:

Eksperci Wyższej Szkoły Bankowej wraz z gościem specjalnym Bartoszem Frąckowiakiem, reżyserem, badaczem społecznych kontekstów nowych technologii, współkuratorem pierwszej i przygotowywanej obecnie drugiej edycji Biennale Warszawa (3.06. – 17.07. 2022) – programu wydarzeń i międzynarodowej wystawy, która poświęcona będzie splotowi technologii, natury, polityki, autorytaryzmu i nowej ekonomii. 

Prowadzący:

Łukasz Murawski – psycholog społeczny  od początku drogi zawodowej związany z brandingiem. Prowadzi warsztaty i szkolenia zarówno po polsku, jak i po angielsku. Wykłada Psychologię Marketingu i Reklamy w Wyższej Szkole Bankowej. Doradza startupom w inkubatorach przedsiębiorczości. Publikuje w najważniejszych polskich magazynach poświęconych marketingowi.